Aktualności

CTL Logistic-Święta Bożego Narodzenia 2021

Jak co roku od 2019 pracownicy S3 Sosnowieckiej Spółdzielni Socjalnej współtworzą kartkę z życzeniami świątecznymi. Motywem przewodnim zawsze są prace wykonane w naszej S3 tematycznie związane z naszymi Darczyńcami i Przyjaciółmi z CTL Logistic.  

Zdjęcia po obróbce profesjonalnych grafików nabierają magicznego wyglądu. Tak powstało już pięć kartek z pięknym przesłaniem – CTL Logistic wspiera lokalnie ZSS4 oraz S3. 

S3 Sosnowiecka Spółdzielnia Socjalna produkuje limitowane serie przedmiotów ceramicznych w ramach upominków dla współpracowników i kontrahentów CTL Logistic. Spółdzielcy z niepełnosprawnością mają zapewniony rynek zbytu. To naprawdę  żywy przykład odpowiedzialności biznesu. Każde takie zamówienie jest dawaniem pracy, celu w życiu, możliwości bycia potrzebnym naszym spółdzielcom. Radość z tego że prace się podobają. Tak powstają ceramiczne choinki, wielkanocne dzwonki a tym roku miseczki – rybki. Limitowane serie ceramicznych miseczek które cieszą oko i budzą uśmiech.

Dziękujemy za PRZYJAŹŃ

Aukcja

Okres świąteczny to czas gdy radośniej patrzymy na otaczający nas świat, myślimy o rodzinie, bliskich, prezentach i częściej myślimy o tym aby podać rękę tym, którzy tego potrzebują. W wielu osobach budzi się chęć podzielenia się dobrem, wywołania uśmiechu na czyjejś twarzy. Już 6 grudnia w Pałacu Schoena Muzeum w Sosnowcu będzie ku temu okazja!
O godz. 17.00 rozpocznie się aukcja dzieł S3 Sosnowieckiej Spółdzielni Socjalnej, z której dochód przeznaczony zostanie na wsparcie dalszego jej funkcjonowania i rozwoju.

S3 Sosnowiecka Spółdzielnia Socjalna powstała w 2014 roku ze wspólnego projektu fundacji: Instytut Twórczej Integracji i Nowy Świat. Była ona potrzebą znalezienia miejsca na ziemi dla dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną, którzy przez dwa lata przygotowywali się do pracy zawodowej w projekcie unijnym “Zrobimy to sami”. Z grupy najlepszych powstała spółdzielnia socjalna. Fundacje nadal otaczają ich opieką, dając wsparcie organizacyjne ale kreatywność i sprawczość jest po stronie artystów. Prace tworzone są pod okiem pana Tomasza Góry – opiekuna artystycznego, absolwenta Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Spółdzielnia jest ważnym elementem naszego lokalnego, sosnowieckiego systemu wsparcia, który nazwaliśmy “Światem Idealnym”, takim bezpiecznym, przewidywalnym, dającym oparcie dzieciom, młodzieży oraz dorosłym z głębszą niepełnosprawnością intelektualną.

Aukcję swoim mecenatem objął poseł na Sejm RP pan Mateusz Bochenek

Zapraszamy!